Percival!

percival

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy nie-metalową niespodziankę podczas tegorocznej edycji Summer Dying Loud. Powitajcie Percival! Jesteśmy ciekawi Waszych reakcji :)

A oto jak o projekcie Percival wypowiadają się jego członkowie?

W wyniku fascynacji historią i archeologią doświadczalną, zaangażowania w ruch odtwórców historii oraz chęci propagowania naszych słowiańskich korzeni a także przedchrześcijańskich tradycji ludów mieszkających w basenie Morza Bałtyckiego, powołaliśmy do życia grupę Percival. Jest ona częścią, a zarazem podprojektem zespołu Percival Schuttenbach skupiającego wiele wątków naszej działalności.

Percival swoją muzyką, na którą składają się utwory ludowe, a także kompozycje zespołu, przekazuje klimat i atmosferę wczesnego średniowiecza, przenosi słuchacza w świat naszych przodków. Nasza działalność ma przede wszystkim na celu zbudowanie odpowiedniego tła dla pokazów historycznych, warsztatów archeologii eksperymentalnej, spotkań fascynatów. Choć nie mamy ambicji naukowych – nasz projekt jest raczej natury artystycznej i nie zajmujemy się ścisłą rekonstrukcją muzyki tamtych czasów (co jest zresztą niezwykle trudne) – to swoją muzykę tworzymy głównie w oparciu o wiedzę o używanych wówczas instrumentach i wynikających z niej przemyśleniach przy wykorzystaniu naszego doświadczenia muzycznego. Opieramy się na dostępnych nam źródłach i przychylnych radach fachowców – historyków i archeologów. Co ważne, używamy też instrumentów będących rekonstrukcją lub repliką instrumentów, które istniały w tamtych czasach. Opieramy się także na jak najstarszych, zachowanych słowiańskich pieśniach, które często noszą w sobie ziarno prawdy o czasach, które odtwarzamy. Wykorzystujemy poezję rodzimowierczą, podania, legendy, bajki.

Przede wszystkim pragniemy podczas wszelkiego typu festiwali i imprez historycznych uzupełnić obozowiska, walki wojów, turnieje i tym podobne atrakcje muzyką, która mocniej wtopi widza w świat żywej historii, nada odpowiedni klimat, pozwoli się lepiej wczuć. Wszystko po to, żeby zachęcić, zaciekawić, pokazać piękno i wagę historii!

 

No Comments

Zostaw odpowiedź