2010

 

Po niesamowity sukcesie, jaki towarzyszył pierwszej edycji, plany co do drugiej odsłony ruszyły jeszcze w 2009, pozostawiając wiele miejsca dla planowania, negocjacji, szukania wsparcie medialnego itp.

W efekcie na początku 2010 ogłosiliśmy wstępny lineup z gwiazdami IRA, Lipali, Ptaky. Wszystko szło ku dobremu. W Aleksandrowie Łódzkim oddano właśnie nową muszlę koncertową na obiekcie MOSiR, co automatycznie wiązało się z przeniesieniem imprezy właśnie tam. Niesamowity, ogromny teren, wielka scena, całość nieco z dala od centrum tworzą z aleksandrowskiego MOSiR’u obiekt idealny na tego rodzaju koncerty.

Niestety na 2 tygodnie przed imprezą swój występ odwołała IRA tłumacząc się ważniejszymi względami, chodziło o odebranie „super jedynki” za coś tam.

Co prawda pełni nerwów, ale rozpoczęliśmy błyskawiczne poszukiwania głównego wykonawcy. Wybór był dość oczywisty, skorzystaliśmy z lineupu planowanego już na 2011 rok i zaprosiliśmy Acid Drinkers!

To był strzał w 10. Tego potrzebował ten festiwal. Dzięki niesamowitemu show, w wykonaniu Kwasożłopów utwierdziliśmy wszystkich w przekonaniu, że taką imprezę warto robić.